[:en]6 September 2014, 1 p.m.
LTMKS Project Space Malonioji 6, Malonioji Str. 6, Vilnius

Sorry, this entry is only available in LT.[:lt]2014 m. rugsėjo 6 d., 13 val.
LTMKS projektų erdvė Malonioji 6, Malonioji g. 6, Vilnius

2014/01/28
spaudos pranešimas/kvietimas

Kūrybinės dirbtuvės 2014 m. rugsėjo 6 d. 13 val.

Trukmė apie 1 val.

Viešas kūrybinių dirbtuvių rezultatų pristatymas 2014 m. rugsėjo 6 d. 18 val.

Šį šeštadienį LTMKS projektų erdvėje „Malonioji 6” prasideda nauja serija kūrybinių dirbtuvių pagal pasaulyje garsius „Dorkbot“ renginius, prasidėjusius dar 2000 metais. Jas rengia Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga, bendradarbiaudama su „Institutio media”. „Dorkbot“ veikėjai, arba kitaip „žmonės, darantys neįprastus dalykus su elektra“ susitikinėja Londone, Niujorke ir kituose pasaulio kampeliuose, pritraukdami menininkų, inžinierių, dizainerių, mokslininkų, kuriems aktualus elektroninis menas. Vilniuje panašūs renginiai organizuoti „Institutio media“ bei „Jutempus“ dar prieš 2000-uosius. Šios rengiamos kūrybinės dirbtuvės pasiūlys kuriantiems menininkams bei visiems kitiems kūrybiškiems žmonėms sugretinti mokslo ir meno idėjas ir produktyviai jas įgyvendinti.
Rugsėjo ir spalio mėnesiais vyksiančias dirbtuves ves iš užsienio į trumpas rezidencijas į Lietuvą atvykę menininkai Brian Degger, Martin Howse, Luis Bustamante ir Rüdiger Trojok. Jie supažindins su galimybėmis, pavyzdžiui, panaudoti internetines kameras mikroskopiniams organizmams tirti, taip pat dirbti su biologiniais antibiotikų atsparumo mechanizmais.

Kviečiame registruotis į pirmąsias jau šį šeštadienį vyksiančias kūrybines dirbtuves su Brian Degger

„Internetinės kameros kaip skaitmeniniai mikroskopai“

Sužinosite, kaip paprasta „nulaužti“ internetinę kamerą ir ja žiūrėti į mikroskopinius objektus. 
Tam prireiks internetinę kamerą išardyti, bet ne iki galo. Ir tuomet vyksite į mažą ekskursiją po apylinkes pasidairyti į mikroskopinius objektus.

Jums reikės internetinės kameros (jei turite) bei su ja veikiančio nešiojamo kompiuterio.

Brian Degger yra Jungtinėje Karalystėje gyvenantis ir dirbantis menininkas ir mokslininkas, kilęs iš Australijos, turintis daktaro laipsnį molekulinės biologijos srityje. Jis gilinasi į post-industrinės ateities tyrinėjimus, kuria nomadiškas biologines laboratorijas vonios patalpose, ofisuose, senoviniuose pastatuose, virtuvėse, baruose, meno erdvėse. Tai jis atlieka tiek individualiai, tiek kolaboracijų metu (dažnai su Hackteria.org).

Renginys vyks anglų kalba.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba.

Maloniai kviečiame dalyvauti![:]